Atrakcje Krakowa

Atrakcje w Krakowie

  • Stary Rynek

    Rynek Główny największy średniowieczny plac w Europie

    Rynek Główny w Krakowie skrywa magiczną historię Polski. Niemal wszystkie kamienice i pałace go otaczające to obiekty zabytkowe z kilkusetletnią historią. Przez Rynek przebiega Droga Królewska która wiedzie od Bramy Floriańskiej przez Stare Miasto w kierunku Zamku Królewskiego na Wawelu. W centralnym punkcie Rynku usytuowane są piękne Sukiennice, którym towarzyszy okazała Bazylika Mariacka.

    Wycieczka hulajnogą po Starym Mieście

    Wycieczka hulajnogą po Starym Mieście to niezwykła przejażdżka podczas której odwiedzisz maleńki kościół Św. Wojciecha, który liczy ponad 1000 lat, usłyszysz hejnał z Wieży Mariackiej - grany na cztery strony świata, lecz nigdy nie grany do końca, spróbujesz regionalnych specjałów i wprost zachłyśniesz się panującym tu klimatem. Przejedziesz przez Planty, które tworzy osiem ogrodów krakowskich rozciągających się na 21 ha. Zobaczymy Barbakan i Bramę Floriańską - dzieła architektury obronnej.
    Nie ominiesz Pałacu Sztuki, ponad stuletniej budowli, która zdobi Plac Szczepański…

    Atrakcje Starego Miasta

    Zamek Królewski na Wawelu wraz ze Wzgórzem Wawelskim stanowi niezwykłe sanktuarium, określające tożsamość Polaków. Symbol narodowy i kulturowy. Dawna siedziba królów polskich, ich nekropolia i miejsce gdzie kształtowała się historia Polski. Obecnie, jedno z najważniejszych muzeów w Polsce.
    Bazylika Mariacka jeden z największych i najważniejszych, po archikatedrze wawelskiej, kościołów Krakowa. Od 1962 r. posiada tytuł bazyliki mniejszej. Kraków, a w szczególności Stare Miasto obfituje w obiekty sakralne, których jest prawdopodobnie około 360. Każdy z nich cechuje swoiste piękno i każdy skrywa swoje tajemnice.
    Teatr im. Juliusza Słowackiego usytuowany na Placu Św. Ducha. Powstał w 1891 r. na miejscu zabytkowego kościoła. Stąd, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy Jan Matejko, nie zgadzając się na wyburzenie średniowiecznego kościoła zaprotestował, rezygnując z tytułu honorowego obywatela miasta. Obecnie Teatr zaliczany jest do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie.
    Collegium Novum oraz Collegium Witkowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego budynki najstarszej w Polsce, jak również jednej z najstarszych na świecie, wyższej uczelni - Uniwersytetu Jagiellońskiego, który powstał w 1364 r.
    Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, stanowi najważniejszą i jedną z największych sal koncertowych Krakowa, którą gości najznakomitsze światowe zespoły symfoniczne. Po II wojnie światowej Filharmonia rozpoczęła działalność koncertową jako pierwsza w Polsce.

  • Kazimierz

    Wycieczka hulajnogą po Kazimierzu – najlepszy sposób na zwiedzanie

    Kazimierz obfituje w miejsca i obiekty, które wyróżnia wyjątkowa wartość historyczna, zabytkowa i liturgiczna. Rozsiane pośród wąskich uliczek liczne zabytki kultury żydowskiej wręcz zobowiązują do poruszania się jednośladem. Zaplanuj jedną z najatrakcyjniejszych form spędzania wolnego czasu.

    Atrakcje krakowskiego Kazimierza

    Wizyta w dzielnicy, która od wieków jest miejscem wielokulturowych spotkań, pozostawia w pamięci niesamowite wrażenia.
    Przemierzając uliczki Kazimierza, odwiedzimy Kościół na Skałce, wyjątkowy obiekt sakralny, w którego podziemiach można obejrzeć Groby Zasłużonych Polaków - jedne z najważniejszych panteonów narodowych kraju. Pokażemy, prawdopodobnie najstarszą w Polsce, Synagogę Starą z 1407 r., a także jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie - Kirkut Remu, założony w 1535 r. i Cmentarz Nowy, który do dziś jest czynnym cmentarzem żydowskim.
    Uwagę zwiedzających skierujemy także na Wielką Mykwę będącą łaźnią rytualną oraz Ratusz Kazimierski, stojący przy Placu Wolnica i mieszczące się w nim Muzeum Etnograficzne… Przejedziemy ulicą św. Wawrzyńca, która w XIX wieku była najbardziej uprzemysłowioną w Krakowie. Ta atrakcja z pewnością zainteresuje niejednego pasjonata techniki...
    Odkrywaj z nami te i wiele innych miejsc, które skrywa Kazimierz!

  • Podgórze

    Podgórze – wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa

    Podgórze to obecnie jedno z najmodniejszych i najbardziej romantycznych miejsc Krakowa. Ujmuje tajemniczymi zaułkami i pięknymi kamieniczkami. Dzielnica oferuje zwiedzającym wiele różnych doznań, ciekawostek i atrakcji. W tym miejscu bowiem nagrywano sceny do filmu „Lista Schindlera” S. Spielberga. To stąd ujrzymy Tatry, i to tutaj zakochani pozostawiają swoje kłódki miłości…  

    Wycieczka hulajnogą po Podgórzu – najlepszy sposób na zwiedzanie

    Śladami historii, która przenika się ze współczesnością odwiedź z nami Podgórze, które niczym kameleon zmienia swoje oblicze. Zobaczysz niechlubne pomniki tragicznej historii, doświadczysz piękna natury tej dzielnicy i poczujesz jej romantyczny klimat przejeżdżając kładką zakochanych, która łączy Podgórze z Kazimierzem.

    Miasto pod wzgórzem Lasoty

    Podgórze, dawna część miasta Kazimierza, w XVIII w. ogłoszone Wolnym Królewskim Miastem, a obecnie dzielnica Krakowa - nieco tajemnicza, pełna zieleni i aury małego miasteczka. Jednym z charakterystycznych punktów dzielnicy jest Wzgórze Lasoty i miejsce nazywane Placem „Na zbóju”. W tym miejscu bowiem stała niegdyś miejska szubienica. Zabudowania wokół Placu Lasoty zwane są „miastem-ogrodem” stąd Podgórze utożsamiane jest z oazą spokoju i zieleni.

    Główne Atrakcje Podgórza

    Kładka Bernatka znana z „kłódek miłości”, które pozostawiają na niej zakochane pary. Kładka ozdobiona została fruwającymi rzeźbami Jerzego Kędziory, które stanowią oryginalną galerię sztuki współczesnej.
    Dla miłośników sztuki Tadeusza Kantora - Centrum Cricoteka. Ośrodek o charakterystycznej i jedynej w swoim rodzaju architekturze łączy w sobie elementy muzeum, galerii, teatru i kina.
    Plac Bohaterów Getta i symboliczne żelazne krzesła. Wykonane z żeliwa i brązu 33 krzesła-pomniki i 37 zwykłych krzeseł. Stoją w rzędach, podobnie jak mieszkańcy getta na apelu podczas którego odbywały się selekcje i rozstrzygały losy tysięcy ludzi. Przetrwało niewielu, a wśród nich młody chłopak, który został światowej sławy aktorem i reżyserem. Ma na imię Romek..
    Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK – budzi wiele różnych emocji. Czasami inspiruje, miejscami zachwyca, a nawet szokuje. Różnorodna tematyka kolekcji i eksponatów powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

    Muzeum Fabryki Schindlera – z historycznego i kulturowego punktu widzenia najważniejsze stąd najczęściej odwiedzane muzeum w Krakowie. Związane z losami ponad 1 000 Polaków i Żydów ocalonych przez niemieckiego przedsiębiorcę, Oskara Schindler’a.
    Stary Cmentarz Podgórski - dawniej główna nekropolia Wolnego Królewskiego Miasta Podgórze. Miejsce spoczynku artystów, bohaterów narodowych, zasłużonych obywateli. Obecnie, najstarszy cmentarz komunalny Krakowa znajdujący się na Europejskim Szlaku Kulturowym. Wpisany do Association of Significant Cemeteries in Europe (ASCE), stowarzyszenia skupiającego najważniejsze cmentarze w Europie.
    Fort „Benedykt” wieża artyleryjska, która służyła do obrony wzgórza Lasoty. Podczas II wojny światowej okupanci więzili w forcie jeńców francuskich.
    Park Benedyktyński położony w zagłębieniu po kamieniołomie. Zachęca do romantycznych przejażdżek i spacerów.
    Kopiec Kraka i Kamieniołom Liban jedne z najstarszych ciekawostek Starego Podgórza. Legendarnie Kopiec związany jest z założycielem Krakowa – królem Krakiem. Obecnie punkt widokowy. Rozpościera się z niego zapierający dech widok na Miasto, ale także na piękny kamieniołom. Podczas II wojny światowej w kamieniołomach usytuowano karny obóz pracy dla Polaków.
    Kościół św. Józefa zabytkowy kościół rzymskokatolicki, monumentalna neogotycka budowla, która imponuje swoim pięknem. Widoczna z wielu miejsc Podgórza i nie tylko.

Gdzie nas znajdziesz?

Parking Wawel
Na Groblach 24
31-101 Kraków

Zarezerwuj +48 782 782 682

Contact

Parking Wawel
Na Groblach 24
31-101 Kraków
 

Zarezerwuj +48 782 782 682

©2025 Copyright